logo
A. Butkevičius: ekonomizuotą požiūrį į gyvenimą reikia pakeisti visuomenės savijautos matais

mp_konf

 

 

 

 

 

 

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien lankėsi Kaune vykstančioje ir didelį jaunų žmonių būrį sutraukusioje konferencijoje „Didžioji ambicija: kurti ateities Lietuvą“. Renginio metu jis pasakė gausaus dalyvių aptarimo sulaukusią kalbą„Keturios gairės ateities Lietuvai", kurioje išdėstė pagrindines šalies vystymosi kryptis.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad nepaisant kylančios ekonomikos, žmonių savijauta negerėja. „Pinigais labai lengva manipuliuoti ir apgaudinėti – štai BVP kyla, o gyventi geriau kažkodėl nepradedame. Bet žmonių savijauta manipuliuoti neįmanoma“, – sako A. Butkevičius, pabrėždamas, kad jo vadovaujami socialdemokratai mato aiškias politikos kryptis, kurios grįstų kelią ambicingai gerovės Lietuvos ateičiai užtikrinti.

Premjeras įsitikinęs, kad, norint siekti šviesesnės ateities Lietuvoje, būtina: sukurti valstybėje palankų psichologinį klimatą, stiprinti vidurinįjį visuomenės sluoksnį, spręsti demografinius iššūkius ir skatinti aktyvios bei kūrybingos visuomenės raidą.

Pasak A. Butkevičiaus, šiandien susidaro klaidingas įspūdis, kad pagrindiniai valstybės siekiai yra vien tik užtikrinti įvairius minimumus – algas, pašalpas, pensijas. Ministro Pirmininko nuomone, ateities Lietuva neturi būti vien tik „minimumų“ bendruomene, ji turi siekti daugiau. Anot jo, mūsų šalis jau yra pakankamai pajėgi kurti ir auginti stiprų vidurinįjį sluoksnį – ateities Lietuvos visuomenės pagrindą.

Sociologų tyrimai rodo, kad kylant šalies ekonomikai nesikeičia arba labai mažai keičiasi prastas visuomenės psichologinis klimatas. „Ambicija yra tokia: ekonomizuotą požiūrį į gyvenimą reikia pakeisti visuomenės savijautos matais. Žmonės Lietuvoje nebeturėtų kankintis ir sukti galvos dėl darbo, uždarbio, socialinės apsaugos ar paminti savąjį orumą, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis. Pasak jo, tai neturėtų būti kokia nors tolima vizija, o labai kryptingas tikslas.

Kalbėdamas apie demografinius iššūkius, A. Butkevičius prasitarė, jei socialdemokratai galėtų vieni formuoti Vyriausybę, jie išorinę emigraciją stengtųsi keisti sveika vidine migracija ir daugiau investuotų į jaunus žmones, šeimas. Premjeras įsitikinęs, kad Lietuvoje kokybiško ir oraus gyvenimo sąlygas galima kurti ne tik didžiausiuose šalies miestuose. „Jei žmonės turės ką veikti čia, Lietuvoje, jei mes išmoksime pagarbiai bendrauti tarpusavyje, o valdžia teiks visavertes ir kokybiškas paslaugas, niekam nekils noro perkelti visą savo gyvenimą toli į svetimas šalis“, – kalbėjo premjeras.

A. Butkevičiaus įsitikinimu, ketvirta kryptis – kūrybinės asmenybės pergalė prieš rutiną. „Proveržiui privalome sukurti tokią valstybę, kurioje būtų suteikta galimybė įgyvendinti naujas idėjas – verslo, mokslo, meno ar kosminių technologijų. Žmonės turi tikėti, kad čia, Lietuvoje, jie turi galimybę, o valstybė privalo parodyti, kad tiki savo žmonėmis, rūpinasi jais ir pasirengusi pasinaudoti jų siūlomu potencialu“, – teigė Lietuvos Ministras Pirmininkas, pridūręs, kad sėkmės istorijų galime pasimokyti iš Skandinavijos ar kitų valstybių Vakarų Europoje.

Savo kalbą A. Butkevičius baigė kiekvienam piliečiui skirtu raginimu prisidėti prie naujų galimybių Lietuvos – „ambicingos ir didelės šalies“ – kūrimo.